Ugrás a fő tartalomra

Rólunk

A Magyar Katolikus Rádióban fontosnak tartottuk egy új, kifejezetten a fiatal gimnazisták számára és velük közreműködésben készült műsor létrehozását. Így született meg 2018 szeptemberében a ZéGeneráció első epizódja.


fotó: Császár Réka


Mit csinálunk pontosan?

Kapcsolatépítés
Médiatagozattal és/vagy iskolarádióval, médiás szakkörrel rendelkező iskolákkal vesszük fel a kapcsolatot. Az intézményvezetőtől segítséget kérünk: melyek azok a tanárok, akik szervezik a közösséget, akik jól ismerik a diákok képességeit és személyiségét? A továbbiakban tőlük kérnénk ajánlatokat olyan fiatalokra, akik szerintük alkalmasak lehetnek a közös munkára.

A fiatalok és az iskola bevonása
Testhezálló, a szakmai fejlődéshez elengedhetetlen gyakorlatszerzési lehetőséget ajánlunk a médiatagozatos diákoknak, és az így végzett munkát megpróbáljuk beépíteni az adott iskola pedagógiai programjába. A jelentkező diákok közül a legtalpraesettebbek bekerülhetnek adásba is, a kevésbé excentrikusak pedig segíthetnek a szerkesztői munka egyéb területein.

Közösségépítés
A műsor nem titkolt célja, hogy közönséget és közösséget egyszerre építsen. A műsorban szereplő és részt vevő diákok alapvetően érdekeltek abban, hogy meghallgassák a rádióban az elkészült műsort, ezáltal családjuk és környezetük is megismerheti rádiónkat. Új és új iskolák bevonásával igyekszünk bővíteni a műsor (és a rádió) hallgatóságát. A velük való élő és nyílt kommunikációval lehetővé
tudnánk tenni azt is, hogy a közösség együtt alakítsa a rádióműsor tartalmait.

Jelenlét az online világban
Minél nagyobb a közösség, annál nehezebbé válik a személyes kommunikáció. A fiatalok nagy része azonban az internetes felületeken hatékonyan kommunikál - így elkerülhetetlen hogy mi is jelen legyünk az általuk kedvelt felületeken. Jelenleg a Facebook Messengert használjuk a gyors üzenetváltásra, a szerkesztőségi munkát pedig a Trello nevű felületen követjük nyomon.

A Blogról
Az első pillanattól kezdve szándékunk volt a Zégeneráció önálló weboldalának létrehozása, melyen első körben az elhangzott műsorokhoz tartozó kiegészítő tartalmakat közlünk. A későbbiek folyamán szeretnénk elérni, hogy az egyes műsorok (a podcastek mintájára) szabadon letölthetőek és bármikor meghallgathatóak legyenek ezen az oldalon.

fotó: Császár Réka



Megjegyzések